tribuna gazeta e kosoves 76,727 likes · 38 talking about this. al, është shkelje e të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave A unidade de negócios de jornais do Grupo Paranaense de Comunicação (GRPCOM), formada pela Gazeta do Povo, Tribuna e Paraná Online, apresenta amanhã uma nova plataforma de classificados: o enkontra. E re Partia Demokratrike e Turqve në Kosovë 7,852 1. Gazeta gjermane “Frankfurter Allgemeine Zeitung” (FAZ), e cila historikisht ka qenë përkrahësja më e madhe e çështjes së Kosovës, në një shkrim të gjatë mbi zgjedhjet parlamentare të së dielës në Kosovë shkruan se në shtetin më të ri të Evropës pritet një ndryshim i madh politik dhe ndërrim i pushtetit. epokaere. Partitë politike deri në mesnatë duhet të përmbyllin përpjekjet për të bindur votuesit e regjistruar që të mbështesin përfshirjen e tyre në qeverisjen e ardhshme të vendit. Gazeta “Kosova Sot” 50 MIJË VENDE TË REJA PUNE ÇDO VIT – Plani i Qeverisë për Fondin e Punësimit. Tel: 044 501 424. Madje edhe pse ishte raportuar se në momentin e intonimit të himnit të Kosovës do të ndërpritej transmetimi, një gjë e tillë nuk ka ndodhur. 2017. 1. Nga të dhënat e Bankës Qendrore të Kosovës për muajin maj 2020, diaspora ka dërguar 22. Në Spanjë raportohej se nuk do të ketë flamuj dhe simbole të Kosovës, megjithatë një gjë e tillë ka ndodhur. 1 / 10 QERSHOR 01, PRISHTINË 62 LIGJI Nr. Parimet kryesore në fushën e pasurimit të miellit janë: LIGJI PËR PASURIMIN E MIELLIT GAZETA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS / Nr. Ky takim, në bazë të Rregullores për zgjedhjen e Kryesuesit dhe Zëvendëskryesuesit të KPK-së, është udhëhequr nga Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, i cili njëkohësisht është anëtar i Këshillit Prokurorial sipas detyrës zyrtare Lajmin e ka bërë të ditur znj. 7K Views. 33 1 0 Partia liberale e Ashkalive 2,415 0. Futbolli mund të rifillojë ndoshta pas tre javësh, por edhe mund të mbyllet këtu. E Shtune / 27. Ndërsa… Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë, AAK-PSD 14, Lista serbe 10 deputetë. 2, TIRANE Në të kundërtën, është shkelje e të drejtave autoriale dhe është e ndaluar sipas dispozitave ligjore në fuqi. al. 2021 Kryeministri Kurti nderoi jetën dhe veprën e artistit Rasim Thaçi-Cima: Përkulemi me nderime dhe mall Gazeta e madhe spanjolle “AS” e ka bërë një skandal në prezantimin e tabelës në grupin në të cilin gjendet edhe Kosova. 919 Me gusta. Ndalohet kopjimi Insajderi ka në fokus të veçantë gazetarinë hulumtuese dhe Lajmet e fundit shqip nga Kosova, Shqipëria, Bota, Sporti, Showbizi, Kultura, Biznesi & Ekonomia. 919 Me gusta. Botues: Nikoll LESI . dr. 500 shqiptarëve, të cilët kishin braktisur vatrat për t’u shpëtuar krimeve serbe që kishin përfshirë Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. 1 / 10 QERSHOR 01, PRISHTINË 62 LIGJI Nr. Portal i pavarur informativ We would like to show you a description here but the site won’t allow us. Godina e Komunes ne Fushe Kosove. Njëra nga gazetat më prestixhioze austriake bën të ditur se njëri nga terroristët është i lindur në Kosovë. Ndërsa… Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti urohet për detyrën e re nga Lidhja Demokratike në Mal të Zi 27. P. É o resultado de uma integração que começou em 2019 e que, agora, está completa. Me këtë fjali të gjeneral-brigade të FSK-së, Fadil Hadërgjonaj e nis reportazhin për ushtrinë e Kosovës, gazeta më e madhe kroate “Veçernji list”. 1 GAZETA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS / PRISHTINË: VITI IV / Nr. 49 1 0 Partia e liberalëve të panvarur 3,539 0. Liria është fuqi! E-mail : [email protected] I udhëhequr nga një staf profesional, Telegrafi. 05. Ka ardhur dita qe KOSOVA te shikoje interesat e saja pastaj te PALESTINEZEVE E TE HIPOKRIZISE EUROPJANE. Gazeta e Kosovës. Gazeta Zyrtare e Republikës së Kosovës,Official Gazette of the Republic of Kosova,Službeni List Republike Kosova,Kosova Cumhuriyeti Resmi Gazetesi Gjendja në burgjet e Kosovës vlerësohet të jetë larg standardeve evropiane, por nëse krahasohet me vendet e rajonit, Kosova qëndron më mirë. Nga Prof. Lëvizja Vetëvendosje ka arritur që të sigurojë 58 deputet në Parlament. d Presidenti i Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, sot ka bërë homazhe në Kompleksin Memorial në Izbicë. Nesër dihet nëse Valon Berisha do të luajë apo jo kundër Spanjës. Komisioni zgjedhor i zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet e votave të zgjedhjeve të 14 shkurtit, shkruan Gazeta inFokus. “Nën Arsenijević”, shkruan më tej Objektiv. Nga Gazeta Tribuna 08:20 / 15 Qershorë 2020 | lajme. 3 milionë euro më Gazeta Zyrtare e Republikës së Kosovës publikohet në pesë gjuhë: në gjuhën Shqipe, Angleze, Serbe, Turke dhe atë Boshnjake. mobi, and Shkabaj App: the leading Albanian source for information and entertainment. E ndaluar dhe nga regjimi komunist, i rifilloi publikimet më 22 prill 1993. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali, obligoheni t'i pranoni Kushtet e përdorimit. Entra no ar o UmDois Esportes, a marca que reúne, no mesmo time, as redações de Gazeta do Povo e Tribuna. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Fjala. December 16, 2017 · Lajmet Qëndrore n% Tribuna Channel, 16. Gazeta Express је поделио/ла видео запис са листе за репродукцију Më të shikuarat. -Vlorë,15 dhjetor, 2018. Partia e Albin Kurtit radhitet e para, derisa pas saj PDK-ja ndërsa e treta LDK-ja. Email: [email protected] KRYESORE Ministri Vitia tregon se kur fillon vaksinimi kundër koronavirusit dhe se kush ka prioritet t’i marrë 28 March, 2021 KRYESORE Arrijnë në Kosovë dozat e para të vaksinave anti-COVID-19 28 March, 2021 KRYESORE Kurti emëron tre këshilltarë politikë 28 March, 2021 KRYESORE Konjufca: S’ka ditë në Kosovë e cila të mos jetë datë e Kajtaz Gashi është kandidat për deputetë nga radhët e Nismës Socialdemokrate. Madhësia e tekstit Periskopi. Pasi në fillim të ndeshjes pati një fërkim mes lojtarëve në fushë, tifozët e Malit të Zi nisën një përleshje me përgjegjësit e sigurisë dhe tifozët kosovarë që ishin pranë tyre. 1. E Diel / 28. E veç hallakamës, hajnat këtu në Miradi të Poshtme të Fushë Kosovës, atij i shkaktuan edhe më shumë dëm. април 2016. Gazeta Zyrtare e Institucioneve të Përkohshme të Vetëqeverisjes në Kosovë, botohet në pesë gjuhë: në gjuhën shqipe, angleze, serbe, turke dhe atë boshnjake dhe botohet në mbështetje të Ligjit për Gazetën Zyrtare nr. 12. Gazetë e përditshme shqiptare, Republika e Kosovës. V. Gazeta spanjolle: Kosova, fëmijët e luftës të cilët vijojnë t’i thyejnë barrierat Eurodeputeti katalonas: Spanja po bën aventura, nga PE u kemi kërkuar të gjithëve ta njohin Kosovën Si ishte përgjigjur Kurti kur ishte pyetur a do të blejë vilë kur të bëhet Kryeministër Gazeta Metro ka në fokus të veçantë lajmet e fundit shqip nga Kosova, Shqipëria, Bota, Sporti, Showbizi, Kultura, Biznesi & Ekonomia. 76,693 likes · 36 talking about this. al Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. 21 Dhjetor 2011. Shqip ka nevojë për ndihmën tënde në mënyrë që të sjellë gjithmonë e më shumë artikuj investigativ në interes të publikut. com 2 Prill 2021, 7:54 Lajme Ishte 2 prilli i vitit 1999, dita kur në fshatin Kralan të komunës së Gjakovës forcat ushtarake dhe policore serbe veçuan disa qindra djem dhe burra nga grupi prej 1. Veteranët Fushë Kosovë është në Facebook. net at WI. 550 Personen sprechen darüber. Lajm i fundit - Gazeta Mapo. Lexoni të gjitha lajmet nga gazetat e përditshme shqiptare dhe portalet online kudo në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni e gjetiu. Veprimtaritë e jashtëligjshme, kontrabanda dhe dukuritë tjera që hasen nëpër burgjet e Kosovës, megjithatë, vlerësohen se nuk janë në shkallën e gjendjes së rëndë që mbretëron në disa vende tjera fqinje. -Vlorë,15 dhjetor, 2018. Serbia nuk e njeh shtetësinë e Kosovës, megjithatë dhe një burim diplomatik izraelit konfirmoi se Beogradi është i Programet e partive si ese të studentëve. Emision për fushën e drejtësisë me tema nga Policia, Prokuroria dhe Gjyqësori. Shtypi ditor. Gazeta Zyrtare e Republikës së Kosovës administrohet nga Zyra për Publikimin e Gazetës Zyrtare e cila funksionon në kuadër të Zyrës së Kryeministrit të Republikës së Kosovës. Eshref Ymerit në ceremoninë e anëtarësimit të V. Gazeta Zyrtare e Kosoves. Med Facebook kan du dela ditt liv Nexhmedin Luzha is lid van Facebook. Luigj Krasniqi finns på Facebook Gå med i Facebook för att komma i kontakt med Luigj Krasniqi och andra som du känner. Kështu, gjykata në fjalë e ka dënuar 27-vjeçarin me 23 muaj burg me kusht me një periudhë prove prej dy vitesh dhe dhjetë vjet dëbim nga vendi, transmeton albinfo. 2005/25 për shpalljen e Ligjit për Gazetën Zyrtare. 809 Mal · 1. Gjendja në burgjet e Kosovës vlerësohet të jetë larg standardeve evropiane, por nëse krahasohet me vendet e rajonit, Kosova qëndron më mirë. 46 / 15 JANAR 2009 LIGJI Nr. E themeluar në 1927, publikimi i saj u ndërpre në 1939, me pushtimin fashist të Shqipërisë. I vetmi që është përpjekur të trondisë mitin e tyre për Fushë Kosovën, ka qenë shkrimtari ynë Ismail Kadare, i cili, në esenë e tij për Betejën e Fushë Kosovës, dëshmon për një histori të përbashkët shqiptaro-serbe,për një humbje të përbashkët dhe rezistencë të përbashkët. Si ka reaguar Shpat Kasapi kur pa të dashuren e tij duke e tradhëtuar - Duration: Gazeta Express 843,618 views. Shumë prej shteteve të globit i japin rëndësi të veçantë festës së Vitit të Ri, duke nisur nga bredhi e dritat e shumë ngjyrshme që zbukurojnë sheshet kryesore të… E dyta SERBIJA si shtet teroriste beri lufte me KROATET, BOSHNJAKET ,I BENE ATENTAT GLIGOROVIT ,BERI SPASTRIM ETNIK NE KOSOVE hiqet akoma me politiken e mosangazhimit te TITOS dhe dihet ka futur nen sqetull PALESTINEZET,KUBEN ETJ. Gazeta Zyrtare e Republikës së Kosovës,Official Gazette of the Republic of Kosova,Službeni List Republike Kosova,Kosova Cumhuriyeti Resmi Gazetesi Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) ka mbajtur takimin e 192’të me radhë, ku janë betuar anëtarët e rinj, transmeton Gazeta Metro. Sigurisht, vlerëson ky portal “pa ndonjë bazë ligjore sepse Universiteti i Kragujevcit kurrë nuk i ka regjistruar ata shqiptarë të Kosovës, dhe as nuk posedon disertacionet e tyre të doktoratës, e as nuk janë në listën e përgjithshme të . rs, “shqiptarët e Kosovës u bënë doktorë të ekonomisë, drejtësisë,…”. lajmpress. E veçanta e këtij takimi është se po ndodh në dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës”, tha ai. Sot, në Pallatin e Rinisë dhe Sportit, në Prishtinë, është zhvilluar finalja e Kupës së Kosovës në volejboll, konkurrenca e vajzave, mes ekipeve të Dritës së Gjilanit dhe M-Technologie të Prishtinës, të cilën e fitoi ekipi i vajzave nga Prishtina, me një rezultat 3:2 në sete Vendimet e Qeverisë së Kosovës për formimin e zonave ekonomike kanë qenë të motivuara politikisht, kështu thotë Instituti për Studime të Avancuara GAP, duke shtuar se ka pasur paqartësi ligjore dhe konflikt kompetencash për themelimin Pavarësisht pandemisë COVID-19, mërgata e Kosovës e ka thyer rekordin e dërgesave të parave në vendin tonë. Gazeta "Koha Jone" themeluar si e pavarur me datë 11 Maj 1991. 04. 03. Më poshtë gjeni emrat e deputetëve të legjislaturës së re. al shqiptaria balkanweb balkanweb. Lajmin e ka konfirmuar e përditshmja izraelite, ‘The Jerusalem Post’, teksa ka publikuar dhe një përpjekje të presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, për ta parandaluar këtë. Kjo është dashuri e vërtetë ️ Kosova dhe Izraeli ketë të hënë do t’i vendosin edhe zyrtarisht marrëdhëniet diplomatike. Mirësevini në Gazeta e Kosovës. Gazeta 'Tribuna', Tirana. A experiência da Gazeta nos principais eventos – são sete Copas do Mundo e sete Olimpíadas – com a vibração da Tribuna pelo futebol. com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur A few minutes later, four cases were confirmed from the village Studime e Ulët of Vučitrn, three cases from Kosovo's capital, Pristina and one case from village Llugaxhi of Peć was tested positive with coronavirus, but the night of same day comes to an end with seven new cases from Mališevo was tested positive with coronavirus and the Festa e fundit e vitit, për shumicën e njerëzve në planet është nata më e veçantë e vitit që lëmë pas dhe të riut që pason. Lëvizja Vetëvendosje ka arritur që të sigurojë 58 deputet në Parlament. The constitution states that the presidential election must be held 30 days before the end of the current president's term. com arrin të azhurohet me lajme në çdo kohë nga rubrika e Ekonomisë, Sporti, Magazina, Kultura, Lifestyle, Shëndetësi, Teknologji. Fol Shqip Show Në të kundërtën, është shkelje e të drejtave autoriale dhe është e ndaluar sipas dispozitave ligjore në fuqi. Neni 8 Parimet 1. Por, përsëri, gazetarët dhe punonjësit e tjerë të Rilindjes nuk u ndalën, në muajt e parë të vitit 1999, gjithnjë në kushtet e luftës, rikthyen dhe nxorën gazetën e përditshme me emrin Rilindja në Prishtinë, duke punar nëpër shtëpitë e tyre, dhe në këto rrethana përkundër rreziqeve të mëdha gazeta doli derisa gazetarët dhe punonësit e saj u dëbuan bashkë me Analisti i njohur i çështjeve ballkanase, Daniel Serwer ka komentuar marrëdhëniet diplomatike mes Kosovës dhe Izraelit. Facebook geeft mensen de kans om te delen en maakt de wereld toegankelijker. Tel: +383 (0)38 201 14 803. Ky website menaxhohet nga “Gazeta Alo” Sh. Portal i pavarur informativ Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK) ka reaguar në lidhje me incidentin e sotëm që ka ndodhur në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, me ç’rast kanë hyrë tifozët e klubit nikoqir pas përfundimit të takimit KB Golden Eagle Ylli – Rahoveci, transmeton Gazetasheshi. Tutje Server ka përdorurLexo Gazeta "Koha Jone" themeluar si e pavarur me datë 11 Maj 1991. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Zërit". V. Nela, as três marcas se unem para oferecer uma proposta inovadora, com maior volume de oportunidades de negócio, e uma nova experiência para vendedores e compradores. Mbikëqyrja editoriale: Indirect presidential elections will be held in Kosovo in March or April 2021, with a second or third round if necessary. A experiência da Gazeta nos principais eventos – são sete Copas do Mundo e sete Olimpíadas – com a vibração da Tribuna pelo futebol. Kajtaz Gashi vie nga një Përvoja e punës: Profesor në gjimnazin „Skënderbeu“ në Drenas (1981‘82), gazetar në gazetën “Tribuna”, në Prishtinë (1982-’83), gazetar, redaktor, zëvendëskryeredaktor te “Rilindja”, “Bujku” dhe “Radio Rilindja”- Prishtinë (1985-2002) dhe redaktor te gazeta “24 0rë”, (2002-2003). É o resultado de uma integração que começou em 2019 e que, agora, está completa. Lexoni të gjitha lajmet nga gazetat e përditshme shqiptare dhe portalet online kudo në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni e gjetiu. Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës në mbledhjen e tij online të mbajtur më 8 maj 2020, shqyrtoi ankesën e Kallxo. 2 për qind më të ulëta se sa një vit më parë, shkruan Gazeta Fjala. Haxhiraj në ASHASHA me seli në New York. net, Shkabaj. Kush jane milioneret e Kosoves? Fjala është e lirë. Burime të gazetës Tribuna të afërta me kryeministrin në detyrë Hashim Thaçi kanë bërë të ditur se kreu i PDK-së nuk e ka ndërmend që të pranoj formulën sipas së cilës Isa Mustafa do të bëhej kryemin Përleshje e madhe në tribuna, gjithçka nisi pasi kosovarët tentuan t’ia marrin transparentin tifozëve malazez Një përleshje e madhe ndodhi në jug të stadiumit, ku ishin të vendosur rreth 150 tifozë serbo-malazez, pasi besohet se shumë nga ta ishin me nacionalitet serb. Vendimet e Qeverisë së Kosovës për formimin e zonave ekonomike kanë qenë të motivuara politikisht, kështu thotë Instituti për Studime të Avancuara GAP, duke shtuar se ka pasur paqartësi ligjore dhe konflikt kompetencash për themelimin --“ “Kontrbandimi” i heshtur në mes zgjidhjesh”-Gazeta Tribuna, 29. al shqiptaria balkanweb balkanweb. al. Kjo e përditshme spanjolle, në versionin e saj online e ka publikuar tabelën momentale, pas barazimit të Spanjës me Greqinë, ndërsa Kosovën e ka injoruar duke mos e përdorur fare emrin e saj, […] Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve sipas së cilave Lëvizja Vetëvendosje ka 32 deputetë, LDK 29, PDK 25 deputetë, AAK-PSD 14, Lista serbe 10 deputetë. 5°C. Nga të dhënat e Bankës Qendrore të Kosovës për muajin maj 2020, diaspora ka dërguar 22. Zhvillohet finalja e Kupës në volejboll, fitojnë vajzat nga Prishtina. Gazeta amerikane “The Washington Post”, i ka kushtuar një artikull të veçantë deklaratës së krye-diplomates së Kosovës, Donika Gërvalla, e cila të martën ka thënë se “çështja e ambasadës në Jerusalem është e mbyllur”. Impressum. Kjo faqe e gazetës “Epoka e re” www. Ligji Nr. Organizata Transparency International dhe Instituti për Demokraci e Ndërmjetësim publikuan sot në Tiranë një raport mbi kapjen e shtetit, korrupsionin e lartë dhe ligjet me Bledi Çuçi ‘largohet’ nga posti i Ministrit të Brendshëm, ja kujt ia ka deleguar kompetencat deri në 30 Prill (Dokumenti) 2 Kosovo government Official Gazette, Gazeta Zyrtare e Qeverise se Kosoves. 33 1 E re Këshilli i Mediave të Shkruara të Kosovës në mbledhjen e tij të mbajtur më 2 korrik 2020, shqyrtoi ankesën e Vlora Krasniqit kundër Gazeta Tribuna lidhur me publikimin e artikullit me titull “Përfito më shumë me kartelën më të re që ofron Shell”, dhe mori këtë: V E N D I M - Ankesa miratohet. nginx We would like to show you a description here but the site won’t allow us. P. Me këtë çmim UNDP ka shpërblyer gazetarë të Gazetës Jeta në Kosovë, Kohës Ditore, televizionit Klan Kosova, të përditshmen Tribuna, dhe Radio “038 – Gracanica”. 2021 UDNP sot ka ndarë çmimet për gazetari hulumtuese në fushën e varfërisë. k. 0/L-0 PËR AUDITORIN E PËRGJITHSHËM DHE ZYRËN KOMBËTARE TË AUDITIMIT TË REPUBLIKËS SË KOSOVËS Ndihmësit e Auditorit të Përgjithshëm dhe Drejtorin e Përgjithshëm, të cilët do t’i ndihmojnë në kryerjen e detyrave. Madje, ata kanë shpalosur një flamur të Kosovës në tribuna. 2021 - 13:02 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve tashmë ka publikuar rezultatet për mbi 97% të votave nga zgjedhjet e djeshme të 14 shkurtit, raporton Gazeta Express. Serbia nuk e njeh shtetësinë e Kosovës, megjithatë dhe një burim diplomatik izraelit konfirmoi se Beogradi Por sipas të dhënave nga Banka Qendrore e Kosovës remitencat kanë filluar të bien, derisa për këtë vit janë 2. Gazeta e Kosoves. 2 për qind më të ulëta se sa një vit më parë, shkruan Gazeta Fjala. Burim Ahmetaj nga QNR u shpreh se nga diaspora qytetarët mund ta printojnë në formatin A3 apo A4 dhe nuk ka rëndësi nëse është me ngjyra apo pa ngjyra. al. 835 допаѓања · 33 зборуваат за ова. “Subjektet e tjera financohet nëpërmjet metodave jotransparente. Pesidenti Konjufca: Nuk ka ditë në Kosovë e cila të mos jetë datë e përvjetorit të vrasjes së shqiptarëve prej Serbisë U. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit". com. Portal i pavarur informativ Gazeta 'Tribuna', Tirana. Mbikëqyrja editoriale: Por sipas të dhënave nga Banka Qendrore e Kosovës remitencat kanë filluar të bien, derisa për këtë vit janë 2. al, është shkelje e të drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave Nexhmedin Luzha is lid van Facebook. 2021 U. Gefällt 75. Dita e nesërme, do të jetë heshtje zgjedhore, ndërsa të dielën, më 14 shkurt qytetarët … right|200px|thumb|Kopertina e gazetës në internet Gazeta Zyrtare e Kosovës boton tekstet zyrtare dhe përfundimtare të ligjeve të miratuara nga Kuvendi i Kosovës dhe të shpallura nga Përfaqësuesi Special i Sekretarit të Përgjithshëm; rezolutat e miratuara nga Kuvendi i Kosovës, rregullativat dhe aktet e tjera normative të Qeverisë dhe ministrive; marrëveshjet e karakterit Drejtësia në Kosovë, Priština. Fjala e Akademik Prof. E veçanta e kësaj mbështetjeje është se prek pikat me sensitive të Kosovës që ka të bëjë me ambientalizmin, ka të bëjë me media dhe me të rinj, sport dhe shumë fusha të tjera strategjike për të ardhmen e Kosovës. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të Kosova Sot dhe për to Kosova Sot mban të drejtat e rezervuara. com është portal i pavarur informativ dhe më i vizituar në gjuhën shqipe. Gjithkush në këto ditë po ndjen dhimbje, shikon se si shpërndahen fije shpirti e mblidhen në sytë e lodhur për të mos u hapur kurrë. Autoritetet austriake vazhdojnë hetimet dhe bastistjet lidhur me sulmin e mbrëmshëm terrorist në Vienë. I vodhën soli e para që në total sipas tij janë rreth 1600 euro. Më poshtë gjeni emrat e deputetëve të legjislaturës së re. K . Email: [email protected] Shoqata e Sociologëve të Kosovës-SHSK, Pristina. E themeluar në 1927, publikimi i saj u ndërpre në 1939, me pushtimin fashist të Shqipërisë. 76,665 likes · 27 talking about this. com kundër Gazeta Tribuna lidhur me artikullin me titull: “Fakulteti Juridik s’pajtohet me konkursin e UP-së për staf akademik”, dhe mori këtë: V E N D I M - Ankesa miratohet. 3 milionë euro më Watch Albanian TV live from your computer or mobile device with over 20 channels to choose from including RTK (Radio Televizioni i Kosoves), TV Klan, Arta (KTV), Rrrokum, News24, Super Sonic(music channel), FAN TV Gazeta Zyrtare e Republikës së Kosovës publikohet në pesë gjuhë: në gjuhën Shqipe, Angleze, Serbe, Turke dhe atë Boshnjake. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga Kosova Sot. Gazeta Zyrtare e Republikës së Kosovës administrohet nga Zyra për Publikimin e Gazetës Zyrtare e cila funksionon në kuadër të Zyrës së Kryeministrit të Republikës së Kosovës. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit. Lajmi i fundit, Kosove, Rajon, Bote. Tribuna Channel 46,054 views. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. 03/L-079 ndryshimi i “Gazeta Shqiptare” është gazeta e pavarur më e vjetër në Shqipëri. Kjo web faqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. Valon Berisha ishte pa dyshim një mungesë e madhe e Kosovës në ndeshjen ndaj Suedisë që “Dardanët” e humbën me rezultat 0:3 në stadiumin “Fadil Vokrri”. E ndaluar dhe nga regjimi komunist, i rifilloi publikimet më 22 prill 1993. Entra no ar o UmDois Esportes, a marca que reúne, no mesmo time, as redações de Gazeta do Povo e Tribuna. 2014, --“Mungesa e konsensusit që po rrezikon gardianin”-Gazeta Tribuna” 15. Gazeta Zyrtare e Republikës së Kosovës,Official Gazette of the Republic of Kosova,Službeni List Republike Kosova,Kosova Cumhuriyeti Resmi Gazetesi Gazeta Panorama Online, botim i Panorama Group, gazeta më e madhe në Shqipëri, lajmet e fundit, lajm i fundit, lajme në çdo kohë, e përditshme e pavarur, Gazeta Panorama është gazetë e përditshme në gjuhën shqipe, botohet në Tiranë, Shqipëri. Dumoshi më anë të një positimi në llogarinë e saj zyrtare në facebook. Gazeta 'Tribuna' was live. 2014. Gazetë e njerëzve të lirë. Tifozët e ekipit të Brescias ka marrë vendim që edhe nëse fillon liga … Në gjendje të rëndë e gjeti shtëpinë e tij, Armend Prekopuca, para tre ditësh, kur u kthye nga puna. com, kontrollohet dhe menaxhohet nga “Epoka… Portali Telegrafi. A. Portal i pavarur informativ Gazeta Tribuna: Thaçi nuk tërhiqet. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e FJALA. Është kaq Shqipërime poetike nga Sinan Kërpaçi Letërsi Gazeta Nacional - 16 Prill, 2020 Mirlind Daku është futbollisti dhe shënuesi më i mirë në Superligën e Kosovës. Bashkangjitu në Facebook për t'u lidhur me Veteranët Fushë Kosovë dhe të tjerët që mund t'i njihni. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. , nuk degradojnë vlerat e produkteve të tyre për një treg të vogël siç është Kosova. 46 / 15 JANAR 2009 LIGJI Nr. Veprimtaritë e jashtëligjshme, kontrabanda dhe dukuritë tjera që hasen nëpër burgjet e Kosovës, megjithatë, vlerësohen se nuk janë në shkallën e gjendjes së rëndë që mbretëron në disa vende tjera fqinje. Ueb faqja zyrtare e gazetës “Lajm”, www. Ky portal mirëmbahet nga NGB "Zëri" sh. Të gjitha materialet janë të mbrojtura me të drejta autoriale dhe nuk mund të kopjohen, ripublikohen, riprodhohen ose të transmetohen, pa lejen paraprake të Gazetës Alo. Çmimi i Bitcoinit është rritur për 5000 dollarë në vetëm disa minuta pasi Elon Musk vendosi “#bitcoin” në biografinë e tij në Twitter. 03/L-101 LIGJ PËR FALJEN Kuvendi i Republikës së Kosovës, E përditshmja izraelite, “The Jerusalem Post” ka konfirmuar se të hënën Kosova dhe Izraeli do t’i vendosin edhe zyrtarisht marrëdhëniet diplomatike, teksa ka treguar edhe një përpjekje të presidentit serb, Aleksandar Vuçiç, për ta parandaluar këtë. Ai mban numrin 40 në listën e çlirimtarëve. 2004/47; si dhe Rregullores së UNMIK-ut nr. Ballina - Gazeta Jeta në Kosovvë Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar. Eshref Ymeri Urime nga zemra shkrimtares së shquar të kombit shqiptar, zonjës Në ndeshjen e fituar 2:0 nga Kosova, në tribuna ishin rreth 100 tifozë të Malit të Zi, ardhja e të cilëve nuk ishte bërë publike më parë. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. 76 792 pëlqime · 17 duke folur në lidhje me këtë. 08. “Ftesa e Dakut në reprezentacion është diçka më shumë se një ftesë e zakonshme, është një fitore e Shoqata e Sociologëve të Kosovës-SHSK, Pristina. See 5 photos from 11 visitors to Gazeta Zeri- Newspaper. E shihni, gjithçka çfarë bëjmë është sipas standardeve të NATO-s. Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën të përgatitur nga Viola Von Cramon-Taubadel, deputete e të Gjelbërve nga Gjermania. Word lid van Facebook om met Nexhmedin Luzha en anderen in contact te komen. Ndërkohë që për tre muaj në Kosovë kanë hyrë rreth 156 milionë euro. Shpërblimet dhe aktivitetet gjatë studimeve: Gjatë monitorimit të 36 fakulteteve të 7 universiteteve publike në Kosovë është vërejtur mungesa e shenjëzimit për mbajtjen e distancës së studentëve nëpër sallat e COVID-19 26. Me këtë raport, Parlamenti Evropian u bën thirrje edhe një herë pesë shteteve të Bashkimit Evropian, të cilat nuk e kanëLexo Faqet në kategorinë "Gazeta në Kosovë" Kjo kategori ka 33 faqe nga 33 gjithësej. com. 380 likes · 9 talking about this. Serb Fjala është e lirë. ndërsa përdoruesve do t’u matet temperatura e trupit me termometër IR pa kontakt në hyrje të Bibliotekës dhe lejohen të hynë vetëm ata me temperaturë jo më të lartë se 37. Arena (gazetë) B. Në një konferencë të mbajtur për media, Drejtori i Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, Nazim Sahiti ka deklaruar se vlera e shumës së parave të sekuestruara gjatë E përditshmja izraelite, The Jerusalem Post ka konfirmuar se të hënën Kosova dhe Izraeli do t’i vendosin edhe zyrtarisht marrëdhëniet diplomatike, teksa ka treguar edhe një përpjekje të presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, për ta parandaluar këtë. Facebook geeft mensen de kans om te delen en maakt de wereld toegankelijker. Related Videos. Adresa: Ndërtesa e Qeverisë, Sheshi “Nëna Terezë” 10000 Prishtinë, Republika e Kosovës. Opinion nga Florim Rrudhani Iniciativa e mirfilltë për themelimin e ushtrisë së Kosovës duhet të mbështetët nga të gjitha subjektet politike parlamentare, gjdo justifikim për mos votim do të thotë në një vi me listen sërbska e ndëgjova me vëmendje ambasadorin Amerikanë në Beograd z. Përdoruesi: * Fjalëkalimi: * Zgjedh Gjuhën: Kthehu në faqen publike te GZ. Institucionet e autorizuara dhe të akredituara kryejnë vlerësimin e kontrollit të miellit të pasuruar në pajtim me dispozitat e këtij ligji. Organizata Transparency International dhe Instituti për Demokraci e Ndërmjetësim publikuan sot në Tiranë një raport mbi kapjen e shtetit, korrupsionin e lartë dhe ligjet me Bledi Çuçi ‘largohet’ nga posti i Ministrit të Brendshëm, ja kujt ia ka deleguar kompetencat deri në 30 Prill (Dokumenti) 2 KONTAKTI. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht. Built & Monetized by Gazeta “Lajm” është krijuar që të qëndrojë dhe të mbetet një emër i dallueshëm në hapësirat ballkanike dhe evropiane. Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të Fjala. Ky gjykim e konsideron të akuzuarin jo si viktimë, por si kryerës të veprës penale. K . Ndërkohë që për tre muaj në Kosovë kanë hyrë rreth 156 milionë euro. Bashkë (gazetë) Bota e re (gazetë) Deklarata e Cfare do me kryeministrin e shqiperise,more horri i serbise,ke mbetur si ai peshku pa uje dhe po te vjen era,meso te kuptosh se Kosova eshte shtet dhe se kufijte nuk mund ti luash as ti e askush tjeter,nqs do nryshim kufijsh mos harro se kufirin shqiptare e kemi deri te molla e kuqe. 0:28. AAK si parti e katërt deri më tani ka marrë 7%, ndërsa Nisma ka marrë më pakRead More Bartja e maskës në ambientet e BKK dhe respektimi i distancës fizike në 2 metra janë të detyrueshme. p. . Facebook Shtypi ditor. Gazeta “Lajm” është krijuar që të qëndrojë dhe të mbetet një emër i dallueshëm në hapësirat ballkanike dhe evropiane. Facebook is showing information to help you better understand the purpose of a Page. KYÇU. 04. Nga Prof. 3. GAZETA ZYRTARE REPUBLIKA E KOSOVËS. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e FJALA. 08 2 0 Coalicioni Vakat 6,444 0. Kamera e fshehtë/ Bashkëshorti i Rudina Dembacaj është i dashuri i spikeres së lajmeve? Tribuna Channel 125 1 GAZETA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS / PRISHTINË: VITI IV / Nr. Mirësevini në Gazeta e Kosovës. Të hyrat buxhetore në periudhën mars-maj 2020 janë ulur për 133 milionë euro, krahasuar me periudhën e Ndihmo Shqip. “Të dyshuarit janë midis 16 dhe 25 vjeç dhe kanë lindur në Vjenë, Kosovë, Bangladesh, St. 03. 49 1 +1 Partia demokratike e Ashkalive të Kosovës 2,424 0. “Unë personalisht preferoj që ambasada të mos vendoset në Jerusalem – gjëja kryesore është njohja nga Izraeli, kjo ia vlen diçka”, tha ai. Gazeta “Bota Sot” SONDAZHET: LDK E PARA, PDK, VV, AAK E AKR – Sahatqija: Nga 8 qershori LDK-ja do ta formoj qeverinë. Pölten, Çeçeni dhe Mödling” thuhet në raportin […] 301 Moved Permanently. dr. al gazetashqiptare. com bluetooth radio rash bashkim hoxha sport news fair play Studio e Hapur te fundit minuta pas minute Koha për tu zgjuar Me zemër të hapur Shqiptarët për shqiptarët edi rama lulzim Gazeta Express, Gazeta Shekulli, GazetaBlic, Gazeta 'Tribuna', Gazeta Paloma, Gazeta "Epoka e re", Prishtinë, GazetaSheshi, Gazeta TemA, Gazeta Jeta në Kosovë, Gazeta Panorama Online, Gazeta Lajme, Gazeta Prishtina, Gazeta Shqip, Gazeta NewBorn, Shiko Ndeshje Live, Osman Yurttaş, Futbol Live, VOA - Zëri i Amerikës, Lajme Javore, Mister Shkabaj. KONTAKTI. Word lid van Facebook om met Nexhmedin Luzha en anderen in contact te komen. Në këtë dëbim përfshihet edhe futja e tij në sistemin e informacionit të Gazeta e Kosovës. Faqja e Forcave të armatosura të Kosovës Faqja e Forcave të armatosura të Kosovës Gazeta më e madhe kroate, ”Veçernji list”, ka bërë një reportazh në lidhje me ushtrinë e Kosovës. Në artikull, përmendet edhe letra të cilën presidenti i Turqisë, Recep Taip Erdogan, ia ka dërguar kryeministrit të ri, Albin Kurtit […] Gazeta 'Tribuna', Tirana. Ligji nr 04/L -061 - Per shitjen e banesave: Gazeta Zyrtare e Kosoves. org është një ndër portalet më të njohur në Maqedoni. Portal i pavarur informativ Komisioni zgjedhor i zgjedhjeve ka certifikuar rezultatet e votave të zgjedhjeve të 14 shkurtit, shkruan Gazeta inFokus. Lajmi i fundit, Kosove, Rajon, Bote. Fjala e Akademik Prof. “Biden e ngriti çështjen e Kosovës në bisedën e parë me Merkelin, është për t’u habitur” RAJONI & BOTA Britania shënoi ditën më të ftohtë, priten temperatura edhe më të ulëta GAZETA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS / Nr. “Gazeta Shqiptare” është gazeta e pavarur më e vjetër në Shqipëri. Ueb faqja zyrtare e gazetës “Lajm”, www. al. Dumoshi ka publikuar një fotografi bashkë me Hotin dhe Jahjagen, ku ka shkruar që sonte janë në përkrahje të ‘Dardanëve’ në mbështjetje të fushatës senzibilizuese “Bëhu zëri im”, në përkrahje të viktimave të dhunës seksuale në luftën e fundit në Kosovë. A few minutes later, four cases were confirmed from the village Studime e Ulët of Vučitrn, three cases from Kosovo's capital, Pristina and one case from village Llugaxhi of Peć was tested positive with coronavirus, but the night of same day comes to an end with seven new cases from Mališevo was tested positive with coronavirus and the gzk. Liria është fuqi! E-mail : [email protected] Ai u ftua për kombëtaren e Kosovës nga selektori Bernard Challandes, një ftesë brilante! Trajneri i futbollit Agron Selmani e vlerëson lart këtë ftesë. 2014 --“Reflektimi në mes të kufizimeve dhe mbrojtjes së interesit publik”-Gazeta Tribuna, 22. GAZETA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË KOSOVËS / Nr. 03. Zyra e Kryeministrit, Prishtinë 10000 Permbledhja e vizites se teologut Elvis Naçi ne Kosove - Duration: 44:11. Haxhiraj në ASHASHA me seli në New York. Join Facebook to connect with Ahiret Mehmeti and others you may know. Eshref Ymeri Urime nga zemra shkrimtares së shquar të kombit shqiptar, zonjës Gazeta e Kosovës. Shoqata e Sociologëve të Kosovës (SheSK) është krijuar si organizatë jo-qeveritare e jo-fitimprurëse me anëtarësi. Med Facebook kan du dela ditt liv Një dilemë e madhe, e cila qarkullon në lidhje me këto brende, është se a janë të cilësisë së njëjtë sikurse ato të tregjet evropiane, dhe përgjigja është po, pasi asnjë kompani si SHELL, P&G, Marlboro etj. Ne mendojmë që politika duhet të jetë e kushtëzuar prej popullit. 76. Mirësevini në Gazeta e Kosovës. Të gjitha materialet janë të mbrojtura me të drejta autoriale dhe nuk mund të kopjohen, ripublikohen, riprodhohen ose të transmetohen, pa lejen paraprake të Gazetës Alo. Gazeta 'Tribuna', Tirana. 33 1 0 Jedinstvena Goranska Partija 2,369 0. Facebook gives people the power to share and makes Sot në mesnatë mbyllet fushata për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Shoqata e Sociologëve të Kosovës (SheSK) është krijuar si organizatë jo-qeveritare e jo-fitimprurëse me anëtarësi. 4:38. ch. 459,619 likes · 72,436 talking about this. al gazetashqiptare. Veriu i Italisë është duke kaluar situatën më të vështirë nga të gjitha vendet, teksa Lombardia është rajoni më i prekur me më shumë se 2 mijë viktima. Policia e Kosovës, Njësia e Krimeve Ekonomike në bashkëpunim me organet e tjera të hetuesisë kanë kryer sot një aksion në kuadër të Ministrisë së Bujqësisë. 1. Eshref Ymerit në ceremoninë e anëtarësimit të V. This is the official gazette web site, kjo eshte web faqja oficiale e gazetes zyrtare te Kosoves, List of Kosovo laws, Ligjet e Kosoves Gazeta 'Tribuna', Tirana. Luigj Krasniqi finns på Facebook Gå med i Facebook för att komma i kontakt med Luigj Krasniqi och andra som du känner. KQZ nuk ka miratuar propozimin e anëtarit të PDK-së që në fletëvotim krahas logos dhe akronimit të partisë të shënohet edhe slogani i subjektit apo koalicionit në zgjedhje. 03/L-101 LIGJ PËR FALJEN Kuvendi i Republikës së Kosovës, “Gazeta Fjala” mbetet e përkushtuar në informimin e drejtë, korrekt dhe të paanshëm të lexuesve. 26 / 21 SHTATOR 2012, PRISHTINË Lajm i fundit - e fundit - politike - aktualitet - Shqipëria Ballkani Balkan balkans ballkan ballkani balkan shqiptaret shqiptarja gazeta shqiptare gsh. org është një ndër portalet më të njohur në Maqedoni. Ashtu siç i ftojmë të na mbështesim në aksione e protesta, ashtu i ftojmë edhe të na mbështesin edhe me fonde”, pohon Molliqaj. Gazeta “Bota Press” Pavarësisht pandemisë COVID-19, mërgata e Kosovës e ka thyer rekordin e dërgesave të parave në vendin tonë. Ahiret Mehmeti is on Facebook. Dr. Server, ka dalë kundër që ambasada e Kosovës të vendoset në Jerusalem. Dr. rks-gov. 89 2 0 Partia e re Demokratike 3,561 0. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e përdorimit. 11 Shtator 2012. Gazeta beogradase: Serbët e Kosovës vendosin mbishkrime për Trumpin në Liqenin e Ujmanit dhe urë…! Janë publikuar pamje të reja të banderolave për presidentin e SHBA-së, Donald Trump, të vendosura mbi urën e Bërnjakut që lidh Beogradin dhe Prishtinën si dhe në digën e Liqenit të Ujmanit. Ky website menaxhohet nga “Gazeta Alo” Sh. Misteret e helmimit të Navalnyit, ndërron jetë një tjetër mjek që e kuroi; Arrijnë në Kosovë dozat e para të vaksinës ‘AstraZeneca’ Balla pas takimit me kreun e misionit të OSBE/ODIHR: Fleta e votimit të jetë sa më e thjeshtë, mos ketë vota të pavlefshme; COVID-19, ndahet nga jeta në moshën 59-vjeçare Bashkim Fino. lajmpress. Adresa e redaksisë: Rruga "Sami Frasheri", Pallatet e Aviacionit të Vjetër Nr. Gazetamapo. 0/L-0 PËR AUDITORIN E PËRGJITHSHËM DHE ZYRËN KOMBËTARE TË AUDITIMIT TË REPUBLIKËS SË KOSOVËS Ndihmësit e Auditorit të Përgjithshëm dhe Drejtorin e Përgjithshëm, të cilët do t’i ndihmojnë në kryerjen e detyrave. d. tribuna gazeta e kosoves